خانه نشینی کرونایی ...
اسیا تک
آخرین مطالب سایت
شبکه اجتماعی پاتوق
شبکه اجتماعی پاساژ

با شبکه اجتماعی و پیام‌رسان پاتوق، رفاقت کن و تو جمع باش، به اشتراک بذار و سرگرم شو، رقابت کن و مشهور شو!

Install Enter website
رزرو پست ثابت
.
رزرو پست ثابت
توضیحات و بررسی

اموزش جامع بازی کلش اف کلنز Clash of Clans اندروید

اموزش جامع بازی کلش اف کلنز Clash of Clans اندروید

اموزش بازی کلش اف کلنز

کلش اف کلنز | اندرویدینا

 

کلش آو کلنز (به انگلیسی: Clash Of Clans) یک بازی رایگان تلفن همراه و تبلت به صورت آنلاین به سبک بازی ویدئویی راهبردی می‌باشد که توسط شرکت سوپرسل طراحی شده است. این شرکت در شهر هلسینکی پایتخت کشور فنلاند قرار دارد.

داستان بازی :
در این بازی شما رهبری قبیله‌ای کوچک را به عهده می‌گیرید. در این بازی چهار عنصر بسیار مهم وجود دارند: طلا (به انگلیسی:Gold)، اکسیر (به انگلیسی:Elexir)، اکسیر سیاه (به انگلیسی:Dark Elexir) و الماس (به انگلیسی:Gem). اکسیر ماده‌ای به رنگ بنفش (صورتی) است که توسط دستگاه‌های سازنده اکسیر (به انگلیسی:Elexir collector) تولید می‌شوند و نقش بسیار مهمی در پیشرفت قبیله شما دارند. برای نمونه برای ساخت یا ارتقای ده نوع سرباز و یا برای بالا بردن ساختمان‌های دیگر نیاز به مقادیر گوناگونی از اکسیر خواهید داشت. در آغاز بازی شما دو دستگاه سازنده اکسیر دریافت می‌کنید که به صورت خودکار برای شما اکسیر تولید می‌کنند و این اکسیر در بخشی به نام مخزن اکسیر (به انگلیسی:Elexir Storage) نگه‌داری می‌شود. در ادامه با پیشرفت دهکده می‌توانید دستگاه‌های سازنده اکسیر را پیشرفته کنید و به شمار تولید آن‌ها اضافه کنید. سربازان شما در سرباز خانه (به انگلیسی:Barracks)و به وسیلهٔ اکسیر ساخته می‌شوند. در بازی طلسم (به انگلیسی:Spell)هایی نیز وجود دارند که در کارخانهٔ طلسم سازی (به انگلیسی:Spell Factory)ساخته می‌شوند. از طلا بیشتر برای ساخت و ارتقای وسایل دفاعی، دیوارها و ساختمان اصلی نیز استفاده می‌شود. همچنین شما می‌توانید با حمله به دیگر قبایل و غارت دهکدهٔ آن‌ها هم پیشرفت کنید و هم طلا و اکسیر زیادی بدست بیاورید. طلا نیز توسط دستگاه سازنده طلا (به انگلیسی:Gold Mine) بدست میاید که در ابتدای بازی دو عدد از آنها را در اختیار خواهید داشت. اکسیر سیاه ماده‌ای کم‌یاب و ارزشمند می‌باشد که از آن برای ساخت و ارتقای سربازهایی که توسط اکسیر سیاه در سرباز خانهٔ اکسیر سیاه (به انگلیسی:Dark Barracks)ساخته می‌شوند، ساخت و ارتقای قهرمانان یعنی پادشاه بربرها {بربرین کینگ} (به انگلیسی:Barbarian King) و ملکهٔ کماندار {آرچر کوئین} (به انگلیسی:Archer Queen) و همچنین شارژ کردن برج جهنمی {اینفرنو تاور} (به انگلیسی:Inferno Tower) استفاده می‌شود.

ادامه مطلب …

لشگر ها در بازی :

لشکرهایی که توسط اکسیر ساخته می‌شوند:

بربر {بربرین} (به انگلیسی:Barbarian)
کماندار {آرچر} (به انگلیسی:Archer)
غول {جاینت} (به انگلیسی:Giant)
جن {گابلین} (به انگلیسی:Goblin)
دیوار شکن {وال بریکر} (به انگلیسی:Wall Breaker)
بالون (به انگلیسی:Balloon)
جادوگر {ویزارد} (به انگلیسی:Wizard)
شفا دهنده {هیلر} (به انگلیسی:Healer)
اژدها {دراگون} (به انگلیسی:Dragon)
پکا (به انگلیسی:P.E.K.K.A)

لشکرهایی که توسط اکسیر سیاه در سربازخانه مخوف(Dark barracks) ساخته می‌شوند:

مینیون(به معنای سوگلی) (به انگلیسی:Minion)
گراز سوار {هاگ رایدِر، در ایران به اشتباه به آن هوگ رایدر می گویند} (به انگلیسی:Hog Rider)
تبرزن (به انگلیسی:Valkyrie)
گولم (به انگلیسی:Golem)
ساحره {ویچ}(به انگلیسی:Witch)
سگ گدازه‌ای {لاوا هاوند} (به انگلیسی:Lava Hound)

قهرمانان (به انگلیسی:Heroes)

شاه بربر {بربرین کینگ} (به انگلیسی:barbarian king)
ملکه کماندار {آرچر کویین} (به انگلیسی:Archer Queen)

طبق گفتهٔ سازندگان بازی لشکرهای دیگری نیز در آینده ساخته خواهند شد.

جم

علاوه بر طلا و اکسیر که جزو منابع در بازی هستند جم ها نیز باعث پیشرفت روند بازی خواهند شد. این سنگ های قیمتی برای تکمیل ساخت و سازها در بازی و سرعت بخشیدن به روند تولید سرباز استفاده میشوند و با از بین بردن موانع(به انگلیسی:obstacles) بدست می آید.[۳]

طلسم‌های بازی

طلسم‌ها توسط اکسیر ساخته می‌شوند و در کارخانهٔ طلسم سازی تولید می‌گردند.

انواع طلسم‌ها:

طلسم رعد و برق {لایتنینگ اسپل} (به انگلیسی:Lightning Spell)وظیفه:با این طلسم میتوان ساختمان یا نیروی مورد نظر مدافع را به طور زیاد،کم یا کامل از بین برد.
طلسم شفا بخشی {هیلینگ اسپل} (به انگلیسی:Healing Spell)با این طلسم میتوان نیروهای خودی را شفا داد و جان آنها تا حدی بیشتر میشود.
طلسم خشم {ریج اسپل} (به انگلیسی:Rage Spell)با این طلسم نیرو های شما سریعتر و خشمگین تر میشوند و سریع تر دشمن را نابود میکنند.
طلسم پرش {جامپ اسپل} (به انگلیسی:Jump Spell)با این طلسم میتوان هر نیرویی را از روی دیوار عبور داد.
طلسم انجماد {فریز اسپل} (به انگلیسی:Freeze Spell)با این طلسم میتوان وسایل دفاعی مدافع را تا زمانی محدود به صورت بی حرکت در بیاورد
طلسم سورپرایز بابانوئل {سانتاز سورپرایز} (به انگلیسی:Santa’s Surprise) *این طلسم فقط در نگارش کریسمس ۲۰۱۲ استفاده شده و تا کنون به بازی ارائه نشده است

نکته:هر طلسم فقط زمان خاصّی عمل میکنند و با توجه به لول آن مدت های متفاوتی مقاومت میکنند.

قبیله

در بازی، بازیکنان می‌توانند به قبیله‌ها ملحق شوند یا قبیله‌ای ایجاد کنند. از مزایای این کار می‌توان به نبردهای میان قبیله‌ای، گفتگو با بقیهٔ بازیکنان و دریافت نیرو از بقیه اشاره کرد. وقتی بازیکنان به قبیله‌ای می‌روند می‌توانند با دادن درخواست{ریکوئست}(به انگلیسی:Request)از دیگران نیرو بگیرند. درجه‌بندی اعضای قبیله عبارت است از:

فرمانده {لیدر} (به انگلیسی:Leader)بالاترین درجه قبیله که کسی که قبیله را تاسیس کرده داراست و تمامی کارهای کلن بر عهده او میباشد.
کمک فرماننده {کو لیدر} (به انگلیسی:Co-Leader)شما در این درجه فرماندهی ارشد هارا بر عهده دارید و بعد از فرمانده مقام دوم میباشد.
ارشد{الدر}(به انگلیسی:Elder)دراین مقام شما میتوانید کسانی که از مقررات سرپیچی کردنداز قبیله اخراج کنیدومیتوانیدکسانی که درچت جهانی هستندرادعوت کنید
عضو {ممبر} (به انگلیسی:Member)که به محض ورود به قبیله این درجه را کسب میکنید و هیچگونه مسولیت خاصی ندارید.

در نبرد میان قبیله‌ای، اعضای یک قبیله به صورت تصادفی با اعضای قبیله‌ای دیگر رو به رو می‌شوند و باید با رفتن به نبرد و پیروزی ستاره کسب کنند. پس از پایان نبرد در صورت پیروزی، جایزه‌ای برای هر نفر متناسب با فردی که به او حمله کرده، دریافت می‌کند.

منابع:مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا، «Clash of Clans»، ویکی‌پدیای انگلیسی، دانشنامهٔ آزاد.

ADS
اسکرین شات‌ها
قبل از دانلود بدانید
درصورتیکه نرم افزار مدیریت دانلود ندارید، قبل از دانلود هرگونه فایلی، یک نرم افزار مدیریت دانلود مانند IDM+ یا ADM را نصب کنید.
• برای دانلود، در باکس دانلود فایل‌ها به روی عبارت "دریافت با لینک مستقیم" کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
• فایل‌های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل‌ها از حالت فشرده از نرم افزار RAR for Android و فایل منیجر ES File Explorer File Manager یا مشابه آن استفاده کنید.
• چنانچه در باکس دانلود عبارت دانلود دیتا مشاهده کردید می بایستی حتماً دیتا هم دانلود شود تا فایل قابل استفاده باشد.
مطالب مشابه
ارسال نظر جدید

تذکرات بسیار مهم
  1. ایمیل شما فقط برای مدیر نمایش داده می شود، در نتیجه حتماً واقعی باشد.
  2. برای دریافت کمک اختصاصی از پشتیبان‌های سایت، از این قسمت تیکت ارسال نمایید.

خرید گیفت کارت